Zmagovalci discipline strunski inštrumenti – medijsko sporočilo

10.4.2014 | Kategorija: Medijske objave Svirél, Novice | Ni komentarjev

Štanjel, 9. april 2014

6. mednarodno glasbeno tekmovanje in festival solistov ter komornih skupin Svirél 2014

Grad Štanjel, 28. marec – 13. april 2014

MEDIJSKO SPOROČILO

Drugi del 6. mednarodnega glasbenega tekmovanja in festivala Svirél 2014 se je v nedeljo, 6. aprila 2014, na Gradu Kromberk sklenil z razglasitvijo zmagovalcev disciplin solo godala in brenkala ter komorne skupine z godali in brenkali.

V disciplini godala in brenkala je tekmovalo 86 solistov v kategoriji brenkala, 55 solistov godalcev in 20 komornih skupin skupaj okrog 195 glasbenikov iz Slovenije in 12 tujih držav.

Žirijo so zastopali:

Patrizia Tassini (Italija) – harfa, Stefano Viola (Italija) – kitara, Timothy Dunin (Avstrija/Avstralija) – kontrabas, Igor Mitrović (Slovenija) – violončelo, Črtomir Šiškovič (Italija/Slovenija) – violina

 

Absolutna zmagovalca:

Disciplina solo: Jeremias Fliedl (1999, Avstrija) – violončelo

(Nagrada: 600 € iz nagradnega sklada osmih občin Komen, Sežana, Hrpelje – Kozina, Divača, Miren – Kostanjevica, Nova Gorica, Šempeter – Vrtojba, Renče – Vogrsko, kipec Svirél delo študentke Petre Pike Moze iz Višje strokovne šole Sežana in arhivsko snemanje 3. program, program ARS RTV Slovenija)

Disciplina komorna skupina: Duo Vocetková-Hudec (Češka) – Kristina Vocetková – violončelo (1993), Pavel Hudec – kontrabas (1992) (Nagrada: 1000 € iz nagradnega sklada osmih občin Komen, Sežana, Hrpelje – Kozina, Divača, Miren – Kostanjevica, Nova Gorica, Šempeter – Vrtojba, Renče – Vogrsko, kipce Svirél delo študentke Petre Pike Moze iz Višje strokovne šole Sežana in arhivsko snemanje 3. program, program ARS RTV Slovenija)

Finalisti discipline solo (10):

Maja Mori (2003, Ljubljana – Slovenija) – violina

Megija Bruce (2003, Latvija) – kokle

Leto Križanič Žorž (2001, Mojstrana – Slovenija) – harfa

Ana Močnik (2002, Loka – Slovenija) – violina

Natan Zlodre (1996, Hrvaška) – kitara

Ana Ogrin (1999, Bohinjska Bistrica – Slovenija) – citre

Ganna Lysenko (1990, Hrvaška-Ukrajina) – viola

Izak Hudnik (1997, Ljubljana – Slovenija) – violončelo

Brin Bernatović (1997, Maribor – Slovenija) – harfa

Jeremias Fliedl (1999, Avstrija) – violončelo

 

Finalisti discipline komorne skupine (3):

Duo Vocetková – Hudec (Kristina Vocetková – violončelo, Pavel Hudec – kontrabas; Češka)

Duo harf Mariposas (Cristina Di Bernardo – harfa, Silvia Vicario – harfa; Italija)

Amaranth Trio Basel (Evgenya Kossmann – flavta, Grigory Maximenko – viola, Olga Bernasconi – harfa; Švica-Rusija)

6. mednarodno glasbeno tekmovanje in festival Svirél 2014 se v tem tednu v Štanjelu nadaljuje s tekmovanjem solo in komorne skupine v disciplini pihala, trobila, tolkala. Tretji tekmovalni sklop se bo zaključil v s finalnim koncertom in razglasitvijo absolutnih zmagovalcev pihala, trobila, tolkala v nedeljo, 13. aprila, ob 20. uri v Kosovelovem domu Sežana. Poseben gost večera bo Brass Akademije za glasbo Ljubljana pod taktirko Dušana Kranjca. Kot solist se bo predstavil član žirije trobentač Marco Pierobon iz Italije.

Celotno dogajanje spremljajo tudi festivalski koncert, ki se odvijajo vsak dan ob 20. uri na različnih lokacijah po Krasu (10. 4. dvorana Zorana Mušiča Bukovica – klarinetisti Hiše kulture Celje, 10. 4. Gorjansko – tolkalski koncert, 11. 4. Kosovelov dom Sežana – Večer komorne glasbe NOVA, 12. 4. koncert žirantov pihala, trobila, tolkala – Galerija Lojzeta Spacala Grad Štanjel). Več o koncertih in tekmovanju najdete na spletni strani www.upol.si.

 

Posebne nagrade Svirél 2014 – brenkala, godala

 

Solo z Orkestrom Slovenske vojske

Izak Hudnik – violončelo

(1997, Ljubljana – Slovenija)

Orkester Slovenske vojske
Solo za citre z Mladinskim simfoničnim orkestrom OrkesterkamP Eva Poglajen  – citre

(2001, Komenda – Slovenija)

Kulturno društvo UPOL
Substitut v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija Nika Toškan – violina

(1997, Gračišče – Slovenija)

Simfonični orkester RTV Slovenija
Substituta v orkestru Opere Maribor Grega Rus – kontrabas

(1994, Horjul – Slovenija)

Opera in balet SNG Maribor
Koncert v okviru Vesperae Musicae Maja Kralj – kitara

(1999, Postojna – Slovenija)

Tine Črnugelj – kitara

(1999, Postojna – Slovenija)

Hiša kulture Celje
Nastop v okviru citrarskega abonmaja v Žalcu Citrarska skupina GŠ Žalec (Žalec – Slovenija)

&

Citrarski duo Neli in Karmen (Žalec – Slovenija)

Zavod za kulturo, šport in turizem Žalec
Sodelovanje komorne skupine v ciklu “Mladi Virtuozi” Harfni duo Mariposa (Italija) Festival Ljubljana
Arhivsko snemanje 20 minut Vocetkova-Hudec duo (duo violončelo in kontrabas – Češka)

&

Jeremias Fliedl – violončelo(1999, Avstrija)

Radio Slovenija, 3. program – Ars
Violončelo Hoffman CE400 Leonard Razboršek – violončelo

(2006, Ljubljana – Slovenija)

Trgovina z glasbili Hill, Nova Gorica
Strune v vrednosti 250 € Maja Mori – violina

(2003, Ljubljana – Slovenija)

Ana Močnik – violina

(2002, Loka – Slovenija)

Thomastik-Infeld Vienna
Bon za nakup opreme za godala v vrednosti 200 € Nika Toškan – violina

(1997, Gračišče – Slovenija)

Trgovina Lastra
Strunik “Zoran Marković” Jeremias Fliedl – violončelo

(1999, Avstrija)

ZMT sound
Bon za kitarski servis v vrednosti 200 €  

Maja Kralj – kitara

(1999, Postojna – Slovenija)

Marco Bortolozzo liutaio
Boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 € Ana Rupar – violina

(2002, Ljubljana – Slovenija)

Marija Šubic – violina

(2004, Železniki – Slovenija)

Vita Peterlin – violončelo

(1993, Domžale – Slovenija)

Mirjam Zvonar – violina

(2004, Šentvid pri Stični – Slovenija)

Goslarski atelje Daniel Musek
Pickup za violino Fishmann V-300 Ana Blaževič Arko – violina

(2000, Ivančna Gorica – Slovenija)

Trgovina MUSIC MAX
Kovček za kitaro ALHAMBRA S585 Ema Černe – kitara

(2005, Ajdovščina – Slovenija)

Trgovina MUSIC MAX
Kotizacija OrkesterkamP 2014 Josephine Opsahl – violončelo

(1992, Danska)

Urban Čefarin – kontrabas

(2001, Idrija – Slovenija)

Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija SolokamP 2014 Tajda Krajnc – citre

(1997, Šentjur – Slovenija)

Ana Ogrin – citre

(1997, Bohinjska Bistrica – Slovenija)

Zavod lepih umetnosti UPOL

Citrarsko društvo Slovenije

Kotizacija za seminar za citre, Celje Zala Jakhel – citre

(2003, Krško – Slovenija)

Citrarsko društvo Slovenije
Kotizacija Svirel 2015 Megija Bruce – kokle

(2003, Latvija)

Jernej Mišič – harfa

(2003, Kranj – Slovenija)

Ema Kobal – violončelo

(1997, Ljubljana – Slovenija)

Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za poletno šolo v Poreču Urban Perun Reiter – kitara

(2003, Ravne na Koroškem – Slovenija)

Pučko otvoreno učilište Poreč, Porečki TIRANDO
Vstopnice za abonmajske koncerte Lara Pelikan – harfa

(1997, Celje – Slovenija)

Tjaša Remec – violončelo

(2002, Novo mesto – Slovenija)

Leila Atanasova – violončelo

(2001, Novo mesto – Slovenija)

Cankarjev dom
Notne izdaje in zgoščenke Nina Čebokli – kitara

(1999, Kobarid – Slovenija)

Aneja Pirnat – kitara

(2004, Velenje – Slovenija)

Wen Liu – violina

(1991, Kitajska)

DSS – Društvo slovenskih skladateljev
Zgoščenke Slovenske filharmonije vsi finalisti Slovenska filharmonija
Bon za kitarski servis v vrednosti 50 € Natan Zlodre – kitara

(1996, Hrvaška)

Trgovina MUSIC MAX

 

Komentiraj

Top