+ 2016

8. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2016

8th International Music Competition and Festival for Soloists and Chamber Groups Svirél 2016

DISCIPLINA: BRENKALA / DISCIPLINE: PLUCKED STRINGS

vila Vipolže, 30. 3. – 3. 4. 2016

Žirija / Jury:
Natalia Gorbunova, harfa/harp (Madžarska/Hungary)
Georg Glasl, citre/zither (Nemčija/Germany)
Marko Feri, kitara/guitar (Slovenija/Italija/Slovenia/Italy)

DISCIPLINA: GODALA / DISCIPLINE: BOWED STRINGS

grad Dobrovo, 30. 3. – 3. 4. 2016

Žirija / Jury:
Yi-Chen Lin, violina, dirigentka/violin, conductor (Tajvan/Avstrija/Taiwan/Austria)
Maria Grün, violončelo/cello (Avstrija/Austria)
Milan Hudnik, violončelo/cello (Slovenija/Slovenia)
Stefano Pratissoli, kontrabas/double bass (Italija/Italy)

Strings discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)


DISCIPLINI: TROBILA / DISCIPLINES: BRASS

vila Vipolže, 6. – 10. 4. 2016

Žirija / Jury:
Steven Mead, tuba, evfonij/tuba, euphonium (Velika Britanija/Great Britain)
Adam Rapa, trobenta/trumpet (ZDA/USA)
Tchiki duo – Nicolas Suter in Jacques Hostettler, tolkala/percussion (Švica/Switzerland)

DISCIPLINI: TOLKALA / DISCIPLINES: PERCUSSION

vila Vipolže, 8. – 10. 4. 2016

Žirija / Jury:
Simon Klavžar, tolkala/percussion (Slovenija/Slovenia)
Tchiki duo – Nicolas Suter in Jacques Hostettler, tolkala/percussion (Švica/Switzerland)

DISCIPLINA: PIHALA / DISCIPLINE: WOODWINDS

grad Dobrovo, 5. – 10. 4. 2016

Žirija / Jury:
Thies Roorda, flavta/ flute (Nizozemska/The Netherlands)
Luca Neccia, oboa/oboe (Italija/Poljska/Italy/Poland)
Dario Zingalesklarinet/clarinet (Italija/Avstrija/Italy/Austria)

Brass, Percussion, Woodwinds discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)


DISCIPLINA: INŠTRUMENTI S TIPKAMI / DISCIPLINE: KEYBOARD INSTRUMENTS

cerkev Kristusa Odrešenika, Nova Gorica, 14. – 17. 4. 2016

Žirija / Jury:
Roberto Padoinorgle/organ (Italija/Italy)
Pavao Mašićorgle, čembalo/organ, harpsichord (Hrvaška/Croatia)
Slavko Magdić, harmonika/accordion (Slovenija/Slovenia)

Keyboards instruments discipline - winners (Photo: Jernej Skrt)

FINAL RESULTS / KONČNI REZULTATI

Posebne nagrade / Special prizes:

Solo z Orkestrom Opere in Filharmonije Podlaska (Poljska)
Solo with “Opera i Filharmonia Podlaska” (Poland)
Yoon Kyung Shin European Art Centre in Bialystok
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Kaja Sešek Orkester Slovenske vojske
Solo s Pihalnim orkestrom Krka
Solo with Krka Wind Band
Lara Hrastnik Pihalni orkester Krka
Solo s Pihalnim orkestrom Euphoria
Solo with Orchestra di fiati Euphoria di Trivero
Michele Toppo Orchestra di fiati Euphoria di Trivero
Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Jani Leban Simfonični orkester Domžale-Kamnik
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Domen Koren KD Simfonični orkester Cantabile
Mesto substituta v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
TBA Orkester Slovenske vojske
Koncert v sklopu festivala Mantova chamber music festival
Participation in the concert cycle “Mantova Chamber Music Festival
Quartetto TAAG Orchestra da Camera di Mantova
Koncert v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Michele Toppo
Lara Hrastnik
Edoardo Zotti
Jani Leban
Festival Ljubljana – Mladi virtuozi
Koncert v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Kaja Sešek Glasbena šola Nazarje
Koncert v sklopu 16. poletnega orgelskega ciklusa, sezona 2017
Participation in the 16th organ summer concert cycle, season 2017
Kyangsuk Nam
Luka Gojkošek
Slovensko orgelsko društvo
Koncert v ciklu Snovanja
Participation in the Concert Cycle
TBA Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
Kvartet pozavn KGBL Glasbeno društvo NOVA
Recital v sezoni 2016/17
Participation in the Concert Season 2016/17
Duo Longyka – Bertoncelj Glasbena šola Celje
Sodelovanje na koncertu v sklopu festivala Prešmentane citre, sezona 2016/17
Participation in the Concert Season “Prešmentane citre” 2016/17
Chiara Gregorc Festival Velenje
Trobenta Venus v vrednosti 400 €
Trumpet Venus in 400 € value
Janez Jesenovec Schagerl Music Instruments
Ustniki
Mouthpieces
Jernej Maček
Ana Korade
Tit Hodžar
A.R. Resonance
Nahrbtnik za harmoniko
Accordion Backpack/Bag
Daniel Šimek HARFISA, Zastopništvo za harmonike Pigini v Sloveniji, Erika Udovič Kovačič s.p.
Enotedensko bivanje v tipični kraški domačiji z zaključnim koncertom
Accommodation in a typical Karst house for one week with concert
Royal Trombone Quartet Zavod “Naš mali dobri svet”
Večerja ter nočitev z zajtrkom za 2 osebi
Dinner and Bed and Breakfast
Cembalo duo A&A Domačija Klinec Medana”
Mojstrski tečaj KALIMA 2017 in 1-tedensko bivanje v vrednosti 500 €
Masterclass KALIMA 2017 & 1 week stay in total value 500 €
Luka Poljanec Tchiki duo; KALIMA Academy
Kotizacija za kitarsko tekmovanje Michele Pittaluga 2016
Application Fee for Michele Pittaluga guitar competition 2016
Matej Berlot Comitato Promotore del Concorso di Chitarra Classica “Michele Pittaluga”
Kotizacija za mojstrski tečaj za saksofon 2017
Application Fee for Saxophone Masterclass 2016
TBA Kulturni dom Nova Gorica
Kotizacija za Poletni seminar pri prof. Alenki Zupan
Application Fee for summer Flute Masterclass with prof. Alenka Zupan
Lucija Fajdiga Kulturno umetniško društvo Haliaeti
Mojstrski tečaj kitare, prof. Marko Feri – brezplačna kotizacija v vrednosti 150 €
Guitar masterclass with Marko Feri – free registration fee in the amount of 150 €
Urbaan Reiter Glasbena matica Trst – Mednarodni festival Kras
Mojstrski tečaj v sklopu Festivala Kras – brezplačna kotizacija
International Festival Kras Masterclass – free registration fee
Duo Beau Glasbena matica Trst – Mednarodni festival Kras
Kotizacija za Poletni citrarski seminar “Zither dialog” v Münchnu
Application Fee for summer Zither Masterclass in Münich
Chiara Gregorc,
Neža Simončič,
Polona Fideršek,
Maša Strmec,
Florian Šinkovec
Hochschule für Musik und Teather München
Kotizacija za Poletni seminar v Spilimbergu
Application Fee for summer Strings Masterclass in Spilimbergo
Tina Zajec
Barbara Grahor
Lora Kozlevčar
Agata Zielinska
Istituto Fano
Kotizacija za Poletni citrarski seminar 2016
Application Fee for summer Zither Masterclass
Neža Simončič Citrarsko društvo Slovenije
Brezplačna šolnina 8. poletne glasbene šole v Termah Zreče v vrednosti 150 €
Free registration fee in the amount of 150 € for the 8th Summer music school in Terme Zreče
Leto Križanič Žorž
Sara Reja
8. poletna glasbena šola v Termah Zreče
Bon za popravilo instrumenta v vrednosti 150 €
Coupon for the instrument repair in the value of 150 €
Žan Gazvoda
Maj Gorjanc
Sequoia saxophones
Kotizacija OrkesterkamP Junior Winds 2016
Application Fee for OrkesterkamP Junior Winds 2016
Jakob Skerbiš Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija OrkesterkamP Festival Winds 2016
Application Fee for OrkesterkamP Festival Winds 2016
Gaber Avsec Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija OrkesterkamP Festival Symphony 2016
Application Fee for OrkesterkamP Festival Symphony 2016
Sara Schisa Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija SVIRÉL 2017
Application Fee for SVIRÉL 2017
Neja Anderle
Bianka Szauer
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za mojstrski tečaj harmonike v Murski Soboti
Application Fee for accordion masterclass in Murska Sobota
Luka Kalita Glasbena mladina Slovenije
Bon za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
Bow rehairing in the value of 50 €
Barbara Grahor
Tina Zajec
Lora Kozlevčar
Laura Calligaris
Daniel Musek
Tiskane izdaje Edicije DSS
Sheet music
Špela Marinko
Žan Gazvoda
Maj Gorjanc
Nejc Perme
DSS – Društvo slovenskih skladateljev

 

+ 2015

7. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2015

7th International Music Competition and Festival for Soloists and Chamber Groups Svirél 2015
Grad/Castle Kromberk, 22.-25. 3. 2015

DISCIPLINA: HARMONIKE / DISCIPLINE: ACCORDION

Accordion discipline - winners and jury (Photo: Jernej Skrt)
Žirija / Jury:

Klemen Leben, harmonika/accordion (Slovenija/Slovenia)
Dražen Košmerl, harmonika/accordion (Hrvaška/Croatia)
Marie-Andree Joerger, harmonika/accordion (Francija/France)

FINAL RESULTS / KONČNI REZULTATI

Posebne nagrade / Special prizes:

Solo s simfoničnim orkestrom NOVA filharmonija
Solo with NOVA Filharmonija Symphony Orchestra
Teja Udovič Kovačič NOVA filharmonija
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Dragan Ribić Festival Ljubljana – Mladi virtuozi
Arhivno snemanje 10min programa
Studio recording
Vili Korošec &
Andraž Frece
Radio Slovenija, 3. program – Ars
Snemalni termin v studiu Burja
Studio recording in Burja Studio
Miha Grmek Seražin Studio Burja
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Azmir Halilović Kulturno društvo UPOL


Grad/Castle Dobrovo, 27. 3.–2. 4. 2015

DISCIPLINA: STRUNSKI INŠTRUMENTI / DISCIPLINE: STRINGS

Discipline bowed & string instruments - winners & jury (Photo: Jernej Skrt)
Žirija / Jury:

Nicoletta Sanzin, harfa/harp (Italija/Italy)
Marco Tamayo, kitara/guitar (Kuba-Avstrija/Cuba-Austria)
Martin Mallaun, citre/zither (Avstrija/Austria)
Nadežda Tokareva, violina/violin (Rusij-Slovenija/Russia-Slovenia)
Hendrik Blumenroth, violončelo/violoncello (Nemčija/Germany)
Iztok Hrastnik, kontrabas/double bass (Slovenija/Slovenia)
Janez Avšič, kontrabas/double bass (Slovenija/Slovenia)

FINAL RESULTS / KONČNI REZULTATI

Posebne nagrade / Special prizes:

Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Nika Toškan Simfonični orkester Domžale-Kamnik
Mesto substituta v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Anton Kyrylov Simfonični orkester RTV Slovenija
Mesto substituta v Orkestru Slovenske filharmonije
Substitute in Slovene Philharmonic Orchestra
Nika Toškan Orkester Slovenske filharmonija
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
duo Musiciens Libres Festival Ljubljana – Mladi virtuozi
Koncert za duo ali komorno skupino
Concert for a duet or chamber music ensemble
trio Coeli Društvo prijateljev glasbe Koper
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Brina Gabrovec ZKŠT Žalec
Strune v vrednosti 200 €
Strings in 200 € value
Tara Stranegger
Gaja Žnidaršič
Thomastik-Infeld Vienna
Strune v vrednosti 300 €
Strings in 300 € value
Nika Toškan Thomastik-Infeld Vienna
Strunik ZMT
ZMT tailpiece
Elvis Herndl ZMT sound
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
duo Dolce Suono Radio Slovenija, 3. program – Ars
Boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
50 € Coupons for violin bow rehair
Nika Lucija Frank
Maša Leskovar
Tjaša Remec
Goslarski atelje Daniel Musek
Kotizacija OrkesterkamP 2015
Application Fee for OrkesterkamP 2015
Leonard Razboršek
Adrian Tušar
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija za seminar Ars Haliaeti 2015
Application Fee for Ars Haliaeti masterclass 2015
Marija Zoroja Kulturno umetniško društvo Haliaeti
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Brina Gabrovec
Maruša Lavrinšek
trio GŠ Zagorje
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za kitarsko tekmovanje Michele Pittaluga
Application Fee for Michele Pittaluga guitar competition
Urban Reiter Comitato Promotore del Concorso di Chitarra Classica “Michele Pittaluga”
Kotizacija za Poletni citrarski seminar 2015
Application Fee for summer zither masterclass 2015
Klara Majcen Citrarsko društvo Slovenije


Grad/Castle Štanjel, 6.-12. 4. 2015

DISCIPLINA: PIHALA, TROBILA, TOLKALA / DISCIPLINE: WOODWIND, BRASS, PERCUSSION

Woodwinds, Brass & Percussion discipline - winners & jury (Photo: Jernej Skrt)
Žirija / Jury:

Matej Grahek, flavta/flute (Slovenija/Slovenia)
Massimiliano Miani, klarinet/clarinet (Italija/Italy)
Bence Szepesi, klarinet, saksofon/clarinet, saxophone (Madžarska/Hungary)
Roberto Giaccaglia, fagot/bassoon (Italija/Italy)
Zoltan Macsai, rog/horn (Madžarska/Hungary)
Dušan Kranjc, pozavna/trombone (Slovenija/Slovania)
Josef Steinbock, tuba/tube (Nemčija/Germany)
Wolfam Winkel, tolkala/percussion (Nemčija/Germany)

FINAL RESULTS / KONČNI REZULTATI

Posebne nagrade / Special prizes:

Solo z Orkestrom Opere in Filharmonije Podlaska (Poljska)
Solo with the “Opera i Filharmonia Podlaska” (Poland)
Chikara Sugano European Centre of Art
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Dominik Pavlenič Orkester Slovenske vojske
Solo z orkestrom “Liceo A. Rosmini”
Solo with “Liceo A. Rosmini” orchestra
Sebastijan Buda Orchestra di fiati “Liceo A. Rosmini”
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Gregor Rogelja KD Simfonični orkester Cantabile
Solo z Orkestrom Gimnazije Kranj
Solo with Orchestra of Grammar School Kranj
Matjaž Kafol Gimnazija Kranj
Solo s Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje
Solo with Velenje Coalmine Wind Band
Irena Birsa,
Trobilni kvintet Classico
Pihalni orkester Premogovnika Velenje
Solo z orkestrom Euphoria
Solo with Euphoria orchestra
Marko Jugovic Orchestra di fiati Euphoria di Trivero
Solo z Orkestrom flavt
Solo with Flute Orchestra
Lara Oblak Orkester flavt GŠ Zagorje
Dve mesti substituta v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Two substitutes in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Igor Jurinić Simfonični orkester RTV Slovenija
Mesto substituta v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
Nika Deželak Orkester Slovenske vojske
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
trio flavt “Trije letni časi” Glasbeno društvo NOVA
Koncert v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Julijan Kunej Glasbena mladina Slovenije
Solo recital v sezoni 2015/16
Participation in the Concert Season 2015/16
Milana Drobac Glasbena šola Celje
Prečna flavta “Academica” v vrednosti 600 €
“Academica” flute in 600 € value
Iza Štih Schagerl musical instruments
Trobenta/kornet “Orion” v vrednosti 500 €
“Orion” Trumpet / Cornet in 500 € value
Tit Hodžar Trgovina Symphony International d.o.o.
Bon za popravilo klarineta / saksofona v vrednosti 100 €
100 € Coupon for clarinet / saxophone repair
Gaber Avsec,
Maj Gorjanc,
Matevž Zupančič
Klarinetarna
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Urška Zupan Radio Slovenija, 3. program – Ars
Kotizacija OrkesterkamP 2015
Application Fee for OrkesterkamP 2015
Andraž Prelc,
Martina Miniussi
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija za poletni glasbeni tabor “Bläzerurlaub Bad Goisern” 2015
Application Fee for summer music school “Bläzerurlaub Bad Goisern” 2015
Monika Logar Kulturkreis Inners Salzkammergut
Kotizacija za strokovno glasbeno delavnico pri prof. Dušanu Sodji 2015
Application Fee for masterclass with prof. Dušan Sodja 2015
Gaber Avsec 7. poletna glasbena šola v termah Zreče
Kotizacija Svirel 2016
Application Fee for Svirel 2016
Jakob Maj Šajina Kulturno društvo UPOL
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Chikara Sugano,
Zofija Trystuła,
Izabela Kosielinska,
duo Klavirog,
trio Alegria,
trobilni kvintet Classico
trobilni kvintet GŠ Zagorje
DSS – Društvo slovenskih skladateljev

 

+ 2014

6. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2014

6th International Music Competition and Festival for Soloists and Chamber Groups Svirél 2014
Grad/Castle Štanjel, 28. 3.–13. 4. 2014

DISCIPLINA: HARMONIKE / DISCIPLINE: ACCORDION

Žirija / Jury:

Zoran Lupinc, diatonična harmonika/diatonic accordion (Slovenija-Italija/Slovenia-Italy)
Corrado Rojac, gumbna harmonika/button accordion (Slovenija.Italija/Slovenia-Italy)
Roman Pechmann, klavirska harmonika/piano accordion (Avstrija-Slovaška/Austria-Slovakia)

Rezultati / Results:

KONČNI REZULTATI SOLO / FINAL RESULTS SOLO (pdf)
KONČNI REZULTATI KOMORNA GLASBA / FINAL RESULTS CHAMBER MUSIC (pdf)

Posebne nagrade / Special prizes:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Ghenadie Rotari
(zmagovalec SOLO)(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Duo Furioso (Nikolina Furić & Mirko Jeftović)
(zmagovalec KOMORNE skupine s harmoniko)(winner CHAMBER groups with accordion)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Solo s Simfoničnim orkestrom Domžale-Kamnik
Solo with Domžale-Kamnik Symphony Orchestra
Miha Grmek Seražin Simfonični orkester Domžale-Kamnik
Koncert v sklopu Glasbenih večerov v Bukovici
Participation in the Concert Cycle Music Nights in Bukovica
Trio Glasbene šole Velenje Glasbeno društvo NOVA
Koncert za duo ali komorno skupino
Concert for a duet or chamber music ensemble
Duo Insolito Društvo prijateljev glasbe Koper
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Andraž Frece &
Duo Furioso
Radio Slovenija, 3. program – Ars
Snemalni termin v studiu Hendrix
Studio recording in Studio Hendrix
Julijana Peroša Radio Koper
Snemalni termin v studiu Burja
Studio recording in Burja Studio
Manuel Šavron Studio Burja
Diploma za inovativen pristop do igranja na diatonično harmoniko Manuel Šavron Kulturno društvo UPOL
Bon za nakup harmonikarske opreme v vrednosti 200 €
200 € Coupon for accordion equipment
Johanna Pechmann Trgovina Lastra
Bon za servis harmonike
Coupon for accordion repair
Domen Baša Harmonike Rutar
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Nejc Poljanec &
Rok Zupančič &
Nika Meglič
Kulturno društvo UPOL
Zgoščenke Slovenske filharmonije
Slovenian Philharmonics CDs
Duo Furioso &
Ghenadie Rotari
Slovenska filharmonija
Zložljivo notno stojalo BSX
Foldable music stand BSX
Andrej Časek Hojnik M4 music store

DISCIPLINA: STRUNSKI INŠTRUMENTI / DISCIPLINE: STRINGS

Žirija / Jury:

Patrizia Tassini, harfa/harp (Italija/Italy)
Stefano Viola, kitara/guitar (Italija/Italy)
Timothy Dunin, kontrabas/double bass (Avstrija-Avstralija/Austria-Australia)
Igor Mitrović, violončelo/violoncello (Slovenija/Slovenia)
Črtomir Šiškovič, violina/violin (Slovenija-Italija/Slovenia-Italy)

Rezultati / Results:

KONČNI REZULTATI SOLO / FINAL RESULTS SOLO (pdf)
KONČNI REZULTATI KOMORNA GLASBA / FINAL RESULTS CHAMBER MUSIC (pdf)

Posebne nagrade / Special prizes:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Jeremias Fliedl
(zmagovalec SOLO)(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Duo Vocetkova – Hudec (Kristina Vocetkova & Pavel Hudec)
(zmagovalec KOMORNE skupine)(winner CHAMBER groups )
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Solo z Orkestrom Slovenske vojske
Solo with Slovenian Army Orchestra
Izak Hudnik Orkester Slovenske vojske
Solo za citre z Mladinskim simfoničnim orkestrom OrkesterkamP
Solo for zither with OrkesterkamP Junior Symphony
Eva Poglajen Kulturno društvo UPOL
Substitut v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Nika Toškan Simfonični orkester RTV Slovenija
Substituta v orkestru Opere Maribor
Substitute in Opera Maribor
ni bilo prevzema / was not accepted Opera Maribor
Koncert v okviru Vesperae Musicae
Participation in the Concert Vesperae Musicae
Maja Kralj in Tine Črnugelj Hiša kulture Celje
Nastop v okviru citrarskega abonmaja v Žalcu
Concert in the concert Season of Žalec
Citrarska skupina GŠ Žalec
&
Neli in Karmen
Zavod za kulturo, šport in turizem Žalec
Sodelovanje komorne skupine v ciklu “Mladi Virtuozi”
Concert in the concert Season “Mladi virtuozi”
Harp duo Mariposas Festival Ljubljana
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Vocetkova-Hudec duo
&
Jeremias Fliedl
Radio Slovenija, 3. program – Ars
Violončelo Hoffman CE400
Violoncello Hoffman CE400
Leonard Razboršek Trgovina z glasbili Hill
Strune v vrednosti 250 €
Strings in 250 € value
Maja Mori
Ana Močnik
Thomastik-Infeld Vienna
Strune v vrednosti 200 €
Strings in 200 € value
Jeremias Fliedl
Maja Mori
Ana Močnik
Izak Hudnik
Kristina Vocetkova
Ganna Lysenko
Pavel Hudec
Grigory Maximenko
D’Addario strings
Bon za nakup opreme za godala v vrednosti 200 €
200 € Coupon for string instrument equipment
Nika Toškan Trgovina Lastra
Strunik “Zoran Marković”
“Zoran Marković” tailpiece
Jeremias Fliedl ZMT sound
Bon za kitarski servis v vrednosti 200 €
200 € Coupon for guitar repair
Maja Kralj Marco Bortolozzo liutaio
Boni za ožimljanje loka v vrednosti 50 €
50 € Coupons for violin bow rehair
Ana Rupar
Marija Šubic
Vita Peterlin
Mirjam Zvonar
Goslarski atelje Daniel Musek
Pickup za violino Fishmann V-300
Fishmann V-300 violin pickup
Ana Blaževič Arko Trgovina MUSIC MAX
Kovček za kitaro ALHAMBRA S585
Guitar case ALHAMBRA S585
Ema Černe Trgovina MUSIC MAX
Kotizacija OrkesterkamP 2014
Application Fee for OrkesterkamP 2014
Josephine Opsahl
Urban Čefarin
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija SolokamP 2014
Application Fee for SolokamP 2014
Tajda Krajnc
Ana Ogrin
Zavod lepih umetnosti UPOL
Citrarsko društvo Slovenije
Kotizacija za seminar za citre, Celje
Application Fee for masterclass for zither, Celje
Zala Jakhel Citrarsko društvo Slovenije
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Megija Bruce
Jernej Mišič
Ema Kobal
Kulturno društvo UPOL
Kotizacija za poletno šolo v Poreču
Application Fee for International guitar summer school
Urban Perun Reiter Pučko otvoreno učilište Poreč, Porečki TIRANDO
Vstopnice za abonmajske koncerte
Concert tickets
Lara Pelikan
Tjaša Remec
Leila Atanasova
Cankarjev dom
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Nina Čebokli
Aneja Pirnat
Wen Liu
DSS – Društvo slovenskih skladateljev
Zgoščenke Slovenske filharmonije
Slovenian Philharmonics CDs
vsi finalisti / all finalists Slovenska filharmonija
Bon za kitarski servis v vrednosti 50 €
50 € Coupon for guitar repair
Natan Zlodre Trgovina MUSIC MAX


DISCIPLINA: PIHALA, TROBILA, TOLKALA / DISCIPLINE: WOODWIND, BRASS, PERCUSSION

Žirija / Jury:

Alja Velkavrh, flavta/flute (Slovenija/Slovenia)
Hubert Salmhofer, klarinet/clarinet (Avstrija/Austria)
Miha Rogina, saksofon/saxophone (Slovenija/Slovenia)
Marco Pierobon, trobenta/trumpet (Italija/Italy)
Rainer Römer, tolkala/percussion (Nemčija/Germany)

Rezultati / Results:

KONČNI REZULTATI SOLO / FINAL RESULTS SOLO (pdf)
KONČNI REZULTATI KOMORNA GLASBA / FINAL RESULTS CHAMBER MUSIC (pdf)

Posebne nagrade / Special prizes:

Veliki kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Big stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Jan Gričar
(zmagovalec SOLO)
(winner SOLO)
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Mali kamniti kipec Svirél 2014, avtorice Petre Pike Moze
Small stone sculpture Svirél 2014, author: Petra Pika Moze
Brass quintet Contrast
(zmagovalec KOMORNE skupine)
(winner CHAMBER groups )
Višja strokovna šola Sežana- program oblikovanja kamna
Arhivno snemanje 20min programa
Studio recording
Jan Gričar
Brass quintet Contrast
Radio Slovenija, 3. program – Ars
Saksofon v vrednosti 700€
Saxophone; value 700€
Tia Ivanjšič Trgovina Symphony International d.o.o.
Novi ustniki za alt saksofon “Concept”
New alto saxophone mouthpieces “Concept”
Sandra Rijavec
Matevž Zupančič
Boštjan Rojc
Henri Selmer Paris
Bon za servis flavte v vrednosti 500 €
500 € Coupon for flute repair
Komorna skupina “3letni časi” Flavtelje Daminelli Pietro Slovenija
Trobenta v vrednosti 600€
Trumpet; value 600€
Dane Jemc Schagerl
Klarinet “Klarinetarna Baaron” v vrednosti 600€
Clarinet “Klarinetarna Baaron”; value 600€
Slaven Balać Klarinetarna
Solo z orkestrom Slovenske filharmonije
Solo with Slovenian Philharmonic Orchestra
Brin Bernatović Slovenska filharmonija
Solo s Pihalnim orkestrom Premogovnika Velenje
Solo with Velenje Coalmine Wind Band
Tin Cugelj Pihalni orkester Premogovnika Velenje
Solo s Pihalnim orkestrom Krka
Solo with Krka Wind Band
Tina Horvat Pihalni orkester Krka
Solo s Simfoničnim orkestrom Cantabile
Solo with Cantabile Symphony Orchestra
Jesica Ropoša KD Simfonični orkester Cantabile
Solo s harmonikarskim orkestrom GM Synthesis 4
Solo with accordion orchestra GM Synthesis 4
Kalina Vladovska Harmonikarski orkester GM Synthesis 4
Dve mesti substituta v orkestru Slovenske filharmonije
Two substitutes in Slovenian Philharmonic Orchestra
Krzysztof Mucha
Tomasz Gajewski
Slovenska filharmonija
Koncert v sezoni 2014/15
Participation in the Concert Season 2014/15
Pihalni trio GŠ Celje 2 Glasbena mladina Slovenije
Solo z ansamblom harf “Ventaglio d’arpe”
Solo with harp ensemble “Ventaglio d’ arpe”
Sebastijan Buda Ventaglio d’arpe
Substitut v Orkestru Slovenske vojske
Substitute in Slovenian Army Orchestra
Neža Podbršček Orkester Slovenske vojske
Solo z orkestrom flavt GŠ Zagorje
Solo with flute orchestra GŠ Zagorje
Katarina Zvonar Orkester flavt GŠ Zagorje
Substitut v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija
Substitute in RTV Slovenia Symphony Orchestra
Leonardo Calligaris Simfonični orkester RTV Slovenija
Notne izdaje in zgoščenke
Sheet music and CDs
Brass quintet Contrast
Duo Ondine
Duo Jemc – Hude
Pihalni trio GŠ Celje 1
Viktorija Razdevšek
DSS – Društvo slovenskih skladateljev
Stojalo OSS SM7211B
Music stand OSS SM7211B
Andraž Prelc Trgovina MUSIC MAX
Kotizacija OrkesterkamP 2014
Application Fee for OrkesterkamP 2014
Viktorija Razdevšek
Aleksander Simionov
Saldan/Raczkowski Duo
Zavod lepih umetnosti UPOL
Kotizacija Svirel 2015
Application Fee for Svirel 2015
Rok Kotar
Komorna skupina “Paliev’s Sparkles”
Kulturno društvo UPOL
Bon v vrednosti 200 € za naročilo kovčka s tržno vrednostjo nad 600€
200 € Coupon for instrument case
Aleksander Simionov A.K. Sistem d.o.o.
Vstopnice za abonmajske koncerte
Concert tickets
Kvartet flavt Cankarjev dom
Bon za nakup opreme za pihala ali trobila ali tolkala v vrednosti 200 €
200 € Coupon for woodwinds, brass or percussion equipment
Nika Črnko Trgovina Lastra

 

+ 2013

5. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2013

5th International Music Competition and Festival for Soloists and Chamber Groups Svirél 2013

Grad/Castle Štanjel, 6.–14. 4. 2013

DISCIPLINA: PIHALA, TROBILA, TOLKALA / DISCIPLINE: WOODWIND, BRASS, PERCUSSION

Rezultati / Results:
KONČNI REZULTATI SOLO / FINAL RESULTS SOLO (pdf)
KONČNI REZULTATI KOMORNA GLASBA / FINAL RESULTS CHAMBER MUSIC (pdf)
KONČNI REZULTATI DUO / FINAL RESULTS DUO (pdf)

Žirija / Jury:

Marco Pierobon, trobenta/trumpet (Italija/Italy)
Paolo Calligaris, fagot/bassoon (Italija/Italy)
Fabian Perez Tedesco, tolkala/percussion (Argentina-Italija/Italy)
Tymur Melnyk, violina/violin (Avstrija/Austria-Ukrajina/Ukraine)
Lev Pupis, saksofon/saxophone (Slovenija/Slovenia)
Luca Ferrini, uradni korepetitor/official piano accompanist (Italija/Italy-Slovenija/Slovenia)

Absolutna zmagovalka SOLO – Sklad Svirél* – 600 €, kipec Zlata Svirél / Absolute Winner of the SOLO Category – Svirél Fund* – 600 €, statuette Golden Svirél
Tayeon Kim (Singapur/Singapore, 1983) – flavta/flute

Zmagovalni DUO – Sklad Svirél* – 1000 € / Winner of the DUO Category – Svirél Fund* – 1000 €
Alex Kuret (Italija/Italy, 1991) – tolkala/percussion
Denis Zupin (Italija/Italy, 1992) – tolkala/percussion

Posebne nagrade: Glasbena mladina Slovenija: koncert v sezoni 2013/2014
Special Award: Jeunesses Musicales Sloveniae: concert in 2013/14

Civica orchestra di fiati Giuseppe Verdi Trieste: solo z orkestrom
Civica orchestra di fiati Giuseppe Verdi Trieste: solo with orchestra

Radio Koper: studijsko snemanje
Radio Koper: studio recording

Zmagovalna KOMORNA SKUPINA – Sklad Svirél* – 1000 € / Winner of the CHAMBER GROUP – Svirél Fund* – 1000 €
Kvartet saksofonov Sonus/Saxophone Quartet Sonus (Avstrija/Austria)

Mojca Pecman (Slovenija/Slovenia, 1993) – sopran saksofon/soprano saxophone
Marko Džomba (Srbija/Serbia, 1990) – alt saksofon/alto saxophone
Franz Kinzl (Avstrija/Austria, 1993) – tenor saksofon/tenor safophone
Anton Prettler (Avstrija/Austria, 1991) – bariton saksofon/bariton saxophone

Posebni nagradi: Društvo prijateljev glasbe Koper: koncert v 2013-14/Special Awards: Friends of Music Association Koper: concert in 2013-14
Orkester Slovenske vojske: nastop solo z orkestrom/Slovenian Army Orchestra: solo with orchestra

Finalni koncert / Final concert: 10. 4. 2013 Kulturni dom Nova Gorica / Nova Gorica Arts Center

Finalisti po kategorijah SOLO / Finalists of the Categories SOLO:

Kategorija/Category A: Nikolaj Makuc (Slovenija/Slovenia, 2003) – kljunasta flavta/recorder
Kategorija/Category B: Sebastijan Buda (Slovenija/Slovenia, 2000) – rog/horn
Kategorija/Category C: Blaž Starc (Slovenija/Slovenia, 1998) – saksofon/saxophone
Kategorija/Category D: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category E: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category F: Marko Jugovic (Italija/Italy, 1992) – tolkala/percussion
Kategorija/Category G: Rašeljka Lucija Petrač (Hrvaška/Croatia, 1990) – flavta/flute
Kategorija/Category H: Tayeon Kim (Singapur/Singapore, 1983) – flavta/flute, Gabriele Petracco (Italija/Italy, 1986) – tolkala/percussion

Finalisti po kategorijah DUO in KOMORNA / Finalists of the DUO and CHAMBER Category:

Kategorija/Category Černigoj: Pihalni trio Glasbene šole Celje (Klara Krumpak, flavta/flute, Vesna Ploštajner Mužar, flavta/flute, Sonja Marguč, klavir/piano)
Kategorija/Category Fabiani: Saxophone Quartet Sonus (Mojca Pecman, Marko Džomba, Franz Kinzl, Anton Prettler), Percussion duo Alex Kuret & Denis Zupin
Kategorija/Category Spacal: Oskar Laznik, saksofon/saxophone & Simon Klavžar, percussion

Posebne nagrade / Special Awards:

Nikolaj Makuc (Slovenija/Slovenia, 2003) – kljunasta flavta/recorder – Kulturno društvo UPOL: kotizacija Svirél 2014/Cultural Association UPOL: fee for Svirél 2014
Sebastijan Buda (Slovenija/Slovenia, 2000) – rog/horn – KD Simfonični orkester Domžale-Kamnik: solo z orkestrom v 2013-14/Cultural Association Symphony Orchestra Domžale-Kamnik: solo with orchestra in 2013-14
Gregor Rogelja (Slovenija/Slovenia, 1999) – trobenta/trumpet – Symphony d.o.o: Trobenta/Trumpet B&S (Talis)
Nina Klinar (Slovenija/Slovenia, 1994) – saksofon/saxophone – Orkester Slovenske vojske: substitut v orkestru za določen projekt/Slovenian Army Orchestra: substitute in the orchestra for chosen project
Kitarski trio GŠ Pavla Markovca Zagreb (Hrvaška/Croatia) – Kulturno društvo UPOL: kotizacija Svirel 2014/Cultural Association UPOL: fee for Svirél 2014
Trio GŠ Rogaška Slatina (Slovenija/Slovenia) (Eva Novak, citre/zither, Lara Rogošek, citre/zither, Manca Schmid, kitara/guitar) – Glasbeno društvo NOVA: Koncert v abonmaju Glasbeni večeri v Bukovici/Music Association NOVA: Concert in a concert-series Music Evenings in Bukovica
Trio Rupnik (Slovenija/Slovenia) (Manca Rupnik, violina/violin, Nejc Rupnik, violončelo/cello, Anže Rupnik, klavir/piano) – Festival Spectrum: koncert jeseni 2013/Festival Spectrum: concert in autumn 2013
Pihalni kvartet Vertigo (Poljska/Poland) (Marzena Zaremba, flavta/flute, Zofia Trystuła, oboa/oboe, Dorota Wawoczny klarinet/clarinet, Michał Pelc, fagot/bassoon) – Kulturno društvo UPOL: kotizacija OrkesterkamP 2013/Cultural Association UPOL: fee for OrkesterkamP 2013


DISCIPLINE: GODALA IN BRENKALA / DISCIPLINES: BOWED AND PLUCKED STRINGS

Rezultati / Results:
KONČNI REZULTATI SOLO / FINAL RESULTS SOLO (pdf)

Žirija / Jury:

Tymur Melnyk, violina/violin (Ukrajina/Ukraine-Avstrija/Austria)
Jaka Stadler, violončelo/cello (Slovenija/Slovenia)
Zoran Marković, kontrabas/double bass (Slovenija/Slovenia)
Xhevdet Sahatxhija, kitara/guitar (Kosovo-Hrvaška/Croatia)
Patrizia Tassini, harfa/harp (Italija/Italy)
Peter Napret, citrar/zither (Slovenija/Slovenia)
Luca Ferrini, uradni korepetitor/official piano accompanist (Italija/Italy-Slovenija/Slovenia)

Zmagovalka SOLO brenkala – Sklad Svirél* – 600 €, kipec Zlata Svirél / Winner of the SOLO plucked strings Category – Svirél Fund* – 600 €, statuette Golden Svirél
Eva Tomšič (Slovenija/Slovenia, 1995) – harfa/harp

Posebna nagrada: Radio Koper: studijsko snemanje/Special Award: Radio Koper: studio recordings

Zmagovalec SOLO godala – Sklad Svirél* – 600 €, kipec Zlata Svirél / Winner of the SOLO bowed strings – Svirél Fund* – 600 €, statuette Golden Svirél
Sebastian Eyb (Avstrija/Austria, 1986)

Posebna nagrada: Hiša kulture Celje: koncert v sezoni 2013-14/Special Award: House of the Culture Celje: concert in season 2013-14

Finalni koncert / Final Concert: 14. 4. 2014 Kosovelov dom Sežana

Finalisti po kategorijah / Finalists of the Categories:

Godala / Bowed Instruments:
Kategorija/Category A: Lora Kozlevčar (Slovenija/Slovenia, 2002) – violončelo/cello
Kategorija/Category B: Samo Fučka (Slovenija/Slovenia, 2000) – violončelo/cello
Kategorija/Category C: Gaja Nepužlan (Slovenija/Slovenia, 1998) – viola, Zala Vidic (Slovenija/Slovenia) – violončelo/cello
Kategorija/Category D: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category E: Chia-chen Lin (Vietnam, 1994) – kontrabas/double bass
Kategorija/Category F: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category G: Theresa Clauberg (Avstrija/Austria, 1990) – violina/violin
Kategorija/Category H: Sebastian Eyb (Avstrija/Austria, 1986) – viola

Brenkala / Plucked Instruments:
Kategorija/Category A: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category B: Živa Grobelnik (Slovenija/Slovenia, 2001) – citre/zither, Lucija Štivčević (Hrvaška/Croatia, 2000) – kitara/guitar
Kategorija/Category C: Izidor Tojnko (Slovenija/Slovenia, 1998) – citre/zither
Kategorija/Category D: Brin Bernatović (Slovenija/Slovenia, 1997) – harfa/zither
Kategorija/Category E: Eva Tomšič (Slovenija/Slovenia, 1995) – harfa/harp
Kategorija/Category F: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category G: ni finalistov/no finalists
Kategorija/Category H: Damjana Praprotnik (Slovenija/Slovenia, 1988) – citre/zither

Posebne nagrade / Special Awards:

Ana Rupar (Slovenija/Slovenia, 2002) – violina/violin – Kulturno društvo UPOL: kotizacija Svirél 2014/ Cultural Association UPOL: fee for Svirél 2014
Gaja Nepužlan (Slovenija/Slovenia, 1998) – viola – Kulturno društvo UPOL: kotizacija OrkesterkamP 2013/Cultural Association UPOL: fee for OrkesterkamP 2013
Zala Vidic (Slovenija/Slovenia, 1998) – violončelo/cello – KD Simfonični orkester Cantabile: solo z orkestrom v 2013-14/Cultural Association Symphony Orchestra Cantabile: solo with orchestra in 2013-14
Chia-Chen Lin (Vietnam, 1994) – kontrabas/double bass – RTV Slovenija: mesto substituta v orkestru za določen projekt/RTV Slovenia: substitute in the orchestra for chosen project
Eugenia Ceschiutti (Italija/Italy, 1995) – harfa/harp – Kulturno društvo UPOL: kotizacija Svirél 2014/ Cultural Association UPOL: fee for Svirél 2014
Manca Knez (Slovenija/Slovenia, 1998) – citre/zither – Citrarsko društvo Slovenije – UPOL: kotizacija za seminar citer na SolokamP 2013 v vrednosti 290 €/Slovenian Zither Association – UPOL: fee for masterclass at SolokamP 2013 in sum of 290 €
Tajda Krajnc (Slovenija/Slovenia, 1997) – citre/zither – Citrarsko društvo Slovenije: kotizacija za seminar citer v Celju leta 2013/Slovenian Zither Association: fee for masterclass in Celje in 2013
Izidor Tojnko (Slovenija/Slovenia, 1998) – citre/zither & Ana Ogrin (Slovenija/Slovenia, 1998) – citre/zither – Zavod za kulturo, šport in turizem Žalec: dvema tekmovalcema podeljuje pol recitala v okviru citrarskega abonmaja/Institute of Arts, Sports and Tourism Žalec: half of concert for each competitors within ticket-season
Lucija Stivčević (Hrvaška/Croatia, 2000) – kitara/guitar – Mednarodna poletna šola kitare v Poreču pod mentorstvom prof. Xhevdeta Sahatxhije: kotizacija za seminar v vrednosti 280 € – Festival kitare Kras: koncert na festivalu leta 2014/International Summer School for Guitarists in Poreč under mentorship of prof. Xhevdet Sahatxhija: fee for masterclass in sum of 280 € – Karst Guitar Festival: concert at festival in 2014
Zala Vidic – violončelo/cello, Lucija Stivčević – kitara/guitar, Brin Bernatović – harfa/harp – Kosovelov dom Sežana: koncert v 2013-14/concert in 2013-14

Statistika tekmovanja Svirél 2013:
2 disciplini, 8 starostnih kategorij (solo, duo, komorna disciplina godala/brenkala & disciplina pihala/trobila/tolkala): 410 tekmovalcev (270 solistov, 32 komornih skupin, 9 duetov) iz 18 držav (Slovenija, Avstrija, Nemčija, Švica, Italija, Francija, Španija, Hrvaška, Srbija, Madžarska, Poljska, Ukrajina, Velika Britanija, Turčija, Japonska, Singapur, Avstralija, ZDA).

Statistics of Svirél Competition 2013:
2 disciplines, 8 age categories (solo, duo, chamber discipline bowed/plucked strings & discipline woodwind/brass/percussion): 410 competitiors (270 soloists, 32 chamber groups, 9 duos) from 18 countries (Slovenia, Austria, Germany, Switzerland, Italy, France, Spain, Croatia, Serbia, Hungary, Poland, Ukraine, United Kingdom, Turkey, Japan, Singapore, Australia, USA).

*sklad Svirél: Občina Komen, Mestna občina Nova Gorica, Občina Sežana, Občina Kozina – Hrpelje.

* Svirél Fund: Municipality of Komen, Municipality of Nova Gorica, Municipality of Sežana, Municipality of Kozina – Hrpelje.

 

+ 2012

4. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél 2012

4th International Music Competition and Festival for Soloists and Chamber Groups Svirél 2012

Rezultati / Results:
KONČNI REZULTATI / FINAL RESULTS(pdf)

 

+ 2011

 

+ 2010

 

+ 2009

Top